Jak przystroić dom i stół na Wielkanoc?

Jak przystroić dom i stół na Wielkanoc?

Zmartwychwstanie Pańskie jest radosnym świętem. Przez okna zaglądają pierwsze promyki wiosennego słońca, w ogrodzie zieleni się jasnozielona trawka, a małe krokusy wystawiają główki ponad powierzchnię ziemi. W ludziach narasta ochota na wielkanocne przystrajanie swoich domów i stołów rozmaitymi kwiatami, wiankami czy figurkami. To też poniekąd tradycja, która pozwala lepiej wczuć się w atmosferę nadchodzących świąt.

Figurki dekoracyjne – kurczaczki i zajączki wielkanocne

Gipsowa lub ceramiczna figurka na kuchennym stole czy parapecie w salonie to dobry pomysł, jeśli chcemy do naszych domów wprowadzić nutkę świątecznego szaleństwa. Kurczaczek wielkanocny symbolizuje nowe życie, a więc i radość, dlatego proponujemy go postawić w dobrze widocznym miejscu, aby wzbudzał uśmiech i pozytywne emocje. Zajączki też świetnie nadają się do przystrojenia wielkanocnego stołu. Według starych pogłosek symbolizują siły witalne.

Stroiki – idealne do przystrojenia świątecznego stołu

Nieodłącznym elementem dekoracyjnym są stroiki. Ponadczasowe i eleganckie kompozycje w doniczkach, szklanych kulach czy nawet, wieszane jako girlandy. Jeśli nie wiesz, jak przystroić dom i stół na Wielkanoc to wiosenna roślinność w połączeniu z akcentem pisanek, zajączków i kurczaków będzie uniwersalnym zestawieniem. Ociepli ono wnętrze mieszkania i spowoduje zachwyt nie tylko na twarzach domowników, ale i gości. Kompozycje florystyczne mogą być urozmaicone różnorodnymi kwiatami, mniejszymi czy większymi wedle upodobań.

Wianki na Wielkanoc – czyli wiosenny akcent tuż przy wejściu

Jak zwykle bestsellerem są wianki, które ludzie tak chętnie wieszają na swoich drzwiach. Współgrające zestawienie kolorowych kwiatów w połączeniu z delikatnie zdobionymi pisankami to must have w Twoim domu. Wiosenna energia aż roznosi się w powietrzu. Coraz nowocześniejszymi pomysłami są wianki, które przystrajają okna w okresie wielkanocnym. Tradycyjne dekoracje można też nieco odświeżyć, wieszając w swoim domu unowocześnione, subtelne metalowe ozdoby w połączeniu z pnącymi roślinkami. Jedyne, co nas ogranicza w przystrajaniu swoich domów i stołów to wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.