Wianki wielkanocne – tradycja, którą trzeba znać!

Wianki wielkanocne – tradycja, którą trzeba znać!

Święta lubimy spędzać z bliskimi. Zazwyczaj są one wypełnione rozmowami, śmiechem, rodzinnymi historiami i pięknymi, budującymi nastrój dekoracjami. Wielkanoc to okres związany z wieloma tradycjami i zwyczajami. Jednym z nich jest tworzenie wianków, które mogą zdobić drzwi, stoły oraz ściany domów. Daj się zachwycić i poznaj najlepsze pomysły aranżacyjne z wykorzystaniem wielkanocnych wianków.

Tradycje świąteczne są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zbieranie roślin i kwiatów oraz układanie ich w kształt wieńca było praktykowane przez Słowian wiele wieków temu. Dziś także kompozycje z kwiatów w formie okręgu towarzyszą nam w trakcie wielu ważnych uroczystości, takich jak komunie czy śluby. Kształt wieńców nie jest przypadkowy. Symbolizuje on krąg życia oraz następowanie po sobie kolejnych pór roku.

Jakie znaczenie ma wianek zawieszony na drzwiach?

Wiele polskich tradycji i zwyczajów ludowych zaczerpniętych jest z natury. W noc świętojańską, zwaną także nocą Kupały młode dziewczęta puszczały w nurt rzeczny wianki z zapalonymi świecami, miało to im zapewnić zdrowie, a plonom urodzaj. Natomiast w okresie wielkanocnym wieszano wianki na drzwiach, by zaprosić podróżnych do odwiedzin oraz podkreślić bliską i pełną miłości relację domowników.

Wianki wielkanocne, czyli koncepcja aranżacyjna, która zapada w pamięć

Święta Zmartwychwstania zazwyczaj przypadają na okres rozpoczynający wiosnę. Jest to czas, w którym natura budzi się do życia, a do naszych ogrodów i łąk po zimowych zawieruchach wracają kwiaty. Wianki wielkanocne uplecione z traw i ziół będą wspaniałą ozdobą każdego domu. Możesz zawiesić je na drzwiach wejściowych oraz na ścianie, a także umieścić na stole lub komodzie.

Wykorzystując kreatywność jesteś w stanie nadać kompozycji niepowtarzalny styl. Skorzystaj z roślin i dodatków w Twoich ulubionych kolorach i stwórz dekoracje wielkanocne, które ożywią i uatrakcyjnią wnętrza oraz wprowadzą w przestrzeń domową świąteczny nastrój. Wykorzystaj tę koncepcję w dekoracji swojego mieszkania i ciesz się zachwycającymi świętami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.